Dzień przyjaciół szkoły

Posted on Posted in Wydarzenia 2017/18

No i było, udało się! 24 listopada w budynku dawnego gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach odbyła się impreza środowiskowa, adresowana do całej społeczności Gminy Gaszowice.

Na początek wystarczyła garść pomysłów, dwie uncje szczerych chęci  i całkiem spora szczypta zaangażowania. Tak właśnie powstał przepis na szkolną imprezę, którą nazwaliśmy Dniem Przyjaciół Szkoły.

Bardzo ucieszyliśmy się z obecności tak wielu osób, a w szczególności miło nam było, gdy na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in. Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol, Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gaszowicach Zbigniew Goworowski, Przewodniczący Komisji Oświaty Jerzy Kawulok, wizytator Delegatury w Rybniku Aleksandra Derska, Dyrektor POPP w Leszczynach – Czerwionce Joanna Rzymanek, dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Gaszowice, radni sołectwa Piece, współpracujący z nami strażacy OSP Gaszowice z prezesem Szymonem Korblem oraz Komendanci Komisariatu Policji w Gaszowicach: Zbigniew Oślislok oraz Zbigniew Ciałoń, sponsorzy, rodzice, uczniowie.

Tym razem doszliśmy do wniosku, że pochwalimy się po prostu talentami naszych uczniów. Okazało się, że tych utalentowanych jest dosyć sporo, a czasu na prezentację ich różnorodnych zainteresowań niewspółmiernie mało.

Po przywitaniu Gości głos zabrał dyrektor szkoły Mariusz Gawliczek, następnie przemawiał Wójt Paweł Bugdol oraz przewodniczący Komisji Oświaty Jerzy Kawulok.

Potem przyszła pora na występy naszych uczniów.

Niezawodna pani Katarzyna Brachaczek wraz z solistami naszej szkoły zajęła się oprawą muzyczną imprezy. Ponadto na żywo mieliśmy okazję posłuchać duetów: gitarowego – Daniel Barczak, Wiktor Wajs, gitarowo – perkusyjnego – Rafał Mrozek, Pascal Kosteczko. Z kolei Marta Gawliczek oczarowała nas grą na flecie poprzecznym.

Grę aktorską zaprezentowali uczestnicy dodatkowych zajęć z języka niemieckiego, przedstawiając bajkę o Kopciuszku w wersji niemieckojęzycznej. Wśród aktorów byli: Emilia Baron, Julia Bogocz, Mateusz Czogała, Natalia Czyż, Maciej Dudzik, Emilia Dziuba, Seweryn Filipiak, Karolina Malczok, Paulina Mularczyk, Tomasz Niemczyk, Sonia Święty,  Wszystko to pod czujnym okiem pani Barbary Widawskiej.

Ponadto miło było posłuchać Karoliny Jaworskiej, która opowiadała o swojej pasji związanej z jeździectwem. Mieliśmy również możliwość zobaczenia nagród, które zdobyła podczas różnego typu zawodów sportowych. Krótki pokaz szermierki był zasługą Karoliny Malczok, która wraz z koleżanką klubową przybliżyła nam tę dyscyplinę sportu.

Potem zaprosiliśmy wszystkich obecnych do spaceru po szkole, m.in. do Izby Regionalnej oraz do udziału w różnego typu zajęciach otwartych, prowadzonych przez nauczycieli szkoły.

Nie zabrakło również prezentacji zainteresowań uczniów, którzy mieli okazję pochwalić się swoimi pasjami, m.in. modelarstwem, rysunkiem, hodowlą zwierząt.

Było naprawdę miło, ciekawie, a za sprawą naszych nieocenionych Rodziców z przewodniczącą Rady Rodziców Katarzyną Korbel na czele – również słodko. Dziękujemy im za zorganizowanie kawiarenki z przepysznymi ciastami.

Mamy nadzieję, że to spotkanie w naszej szkole było inspirujące i pokazało jak wiele  rzeczy dzieje się w murach tej placówki oraz jak fantastyczni ludzie należą do społeczności tej szkoły.

Zapraszamy za rok.

Organizatorzy

PS Relacja z imprezy pojawiła się w TVT, w raporcie z 27 listopada oraz w Dzienniku Zachodnim z dnia 28 listopada.

SZKOŁA W RAPORCIE W TVT !!! (10 minuta)