wycieczki15/16

DSC05505aa

28 października uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum udali się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu „Balladyna” w Teatrze „GROTESKA” oraz zwiedzanie szlaku turystycznego w podziemiach Rynku Głównego. Wszyscy cieszyli się z udziału w wycieczce, ponieważ od dawna ją planowaliśmy.

DSC05492aa 

Po dwóch godzinach jazdy zobaczyliśmy budynek teatru. Kiedy zajęliśmy miejsca w sali teatralnej, rozpoczęło się przedstawienie. Dramat „Balladyna” J. Słowackiego ukazuje bezwzględne dążenie człowieka do władzy. Jednak nie warto tak postępować - kosztem uczuć i życia innych - gdyż przyjdzie nam za to zapłacić. Przedstawienie bardzo mi się podobało, ponieważ bohaterami byli ludzie i drewniane lalki.

DSC05493aa

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie podziemi Rynku Głównego. Muzeum okazało się bardzo nowoczesne, wyposażone w rzutniki, hologramy, różnorodne oświetlenie. Zobaczyliśmy makietę miasta, odtworzoną osadę, średniowieczne cmentarzysko. Poznaliśmy szlaki handlowe, towary, dawne pieniądze i historię Krakowa. Największą atrakcją była waga, na którą mogliśmy wejść i dowiedzieć się, ile „kamieni” ważymy. Uczyliśmy się historii poprzez zabawę.

DSC05509aa

DSC05501aa

Podczas wycieczki widzieliśmy także Sukiennice i Wawel oraz słyszeliśmy hejnał z wieży kościoła Mariackiego.

Ten wyjazd na pewno każdy mile wspomina. Była to jedna z najciekawszych wycieczek.

Tekst: S. Chrószcz

Opiekunowie: p. M. Wojaczek (kierownik wycieczki), p. K. Brachaczek, p. M. Dudzik, p. B. Małek, p. A. Mrozek, p. B. Walczak.

zdj. Daria Kasprzak

20151105 104215

Uczestnicy szkolnego konkursu bibliotecznego, który odbył się w październiku, wzięli udział w wycieczce do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. Prusa w Rybniku.

Podczas zajęć gimnazjaliści poznali historię pisma dla niewidomych. Młodzież mogła zobaczyć i dotknąć książki, które są zapisane alfabetem Braille'a. Pani bibliotekarka opowiadała też o audiobookach oraz sposobach poznawania książek przez osoby niewidome.

 

20151105 090242aa

20151105 101524aa

20151105 091603aa

20151105 095930aa

zdj. T. Urbisz

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli poszczególne działy biblioteczne, m.in.: wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię książek i prasy, punkt informacyjny, wypożyczalnię książek mówionych.

Organizatorzy wyjazdu: p. A. Górecka, p. B. Małek

B. Małek

5 X uczniowie klas trzecich zwiedzili muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie odbędzie się 18 XII 2015r.
Koszt to 35 zł/osoby. Wyjazd o godz. 8.00.
Jadą uczniowie klas pierwszych i drugich.

Previous Next

W góry!

            W piątek, 25 września br. czterdziestu gimnazjalistów wyruszyło na GÓRSKĄ JESIEŃ, rajd organizowany cyklicznie w naszej szkole przez panów A. Urbana i M. Gawliczka.

Szlakiem czerwonym dotarliśmy z Kubalonki do schroniska na Stożku. Na mecie rajdu każdy z uczestników otrzymał pamiątkową odznakę, los fantowy oraz poczęstunek. Atrakcją imprezy były konkursy: strzelecki – tu: I miejsce Dominika Magiery i III miejsce Jakuba Szczegielniaka. Z kolei Krzysztof Wojaczek okazał się bardzo dobry w rzucaniu strzałkami do tarczy – zajął w tym konkursie II miejsce.

W GÓRSKIEJ JESIENI, organizowanej co roku przez PTTK, uczestniczyło w tym roku ponad 300 uczniów z 8 szkół. Pogoda dopisała. Odliczamy już czas do GÓRSKIEJ WIOSNY – w końcu do maja niedaleko…

 

Free Joomla! template by Age Themes