WYCIECZKI 2017/18

1 grudnia uczniowie klasy 2 c wraz z panią Moniką Dudzik i panią Joanną Biskup uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki. Dla uczniów naszej klasy śnieg to nie przeszkoda. Wszyscy w dobrych humorach spotkaliśmy się o 7:00 na zaśnieżonej stacji PKP Łuków Śląski. Wsiedliśmy do pociągu i tak zaczęła się nasza podróż, która upłynęła bardzo wesoło. W Katowicach udaliśmy się w stronę Spodka. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywał się Festiwal Nauki. Na miejscu od razu zaczęliśmy oglądanie wystaw. Przestrzeń była bardzo duża, podzielona na szczęść obszarów: nauki humanistyczno - społeczne, przyrodnicze, ścisłe, techniczne, medyczne i sztuka. Można było ozdabiać własnoręcznie farbami białe koszulki, robić malutkie czapeczki z włóczki. Mieliśmy również okazję podziwiać walki judo. Na jednym z wielu stanowisk była możliwość wzięcia udziału w masażu dźwiękiem, misami i gongami. Masaż ten relaksuje i zmniejsza stres. Kilkoro uczniów otrzymało nagrody w konkursie z języka angielskiego. Mogliśmy zobaczyć, jak tworzy się do filmów sztuczną krew. Były również niesamowite eksperymenty chemiczne, wybuchy wulkanu. Chłopcy z klasy udowodnili, że wiedzą, jak używa się młotka i gwoździ. Złożyli własnoręcznie budkę dla ptaków, którą na pewno zawiesimy na drzewie obok naszej szkoły.

Zwiedzanie bardzo nas zmęczyło, dlatego poszliśmy zjeść obiad do galerii handlowej. Następnie udaliśmy się na dworzec. Podczas drogi powrotnej byliśmy już zmęczeni. Nasza wycieczka dobiegła końca w Łukowie Śląskim, gdzie rodzice na nas czekali. Wycieczkę - nie tylko ja - uważam za udaną. Kiedy znów pojedziemy na wycieczkę?

 

 

Weronika Małek

22 września klasa VIIb pojechała wraz z wychowawcą Moniką Dudzik i Panią Joanną Biskup na wycieczkę do Muzeum w Rybniku i zajęcia na kręgielni w CH Plaza. W muzeum wysłuchaliśmy ciekawej lekcji muzealnej na temat „ Myć się czy wietrzyć” oraz zwiedziliśmy wystawę poświęconą historii Śląska. Później poszliśmy na kręgielnię.Gra w kręgle okazała się niezwykle wciągająca i dwie godziny szybko minęły. Celem wyjazdu było ksztalcenie umiejętności nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami, integracja zespołu klasowego, poznanie siebie nawzajem, a co najważniejsze dobra zabawa!!!   

Free Joomla! template by Age Themes