Najnowsze wiadomości

“Zamaskowani 2020”- UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA SZKOŁY

Posted on Posted in Wydarzenia 2017/18

26 czerwca w Piecach pożegnaliśmy 86 uczniów klas ósmych. “Uroczystość” ukończenia szkoły z przyczyn epidemiologicznych była wyjątkowa. Każda z 4 klas ósmych spotkała się w obecności dyrektora szkoły i swojego wychowawcy na sali gimnastycznej. Po krótkim pożegnaniu, bez programu artystycznego w tzw. “reżimie sanitarnym” czyli w maseczkach i odpowiednich odstępach uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody.

Po 3 miesięcznym wyczerpującym zdalnym nauczaniu oraz napisanym w końcu egzaminie dotarliśmy do końca. Każdy z uczniów uzyskał tytuł ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ZIEMI SLĄSKIEJ W PIECACH. Jak co roku szkoła przyznaje tytuł NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA. W tym roku nie wiemy czy ktoś zasłużył na ten tytuł ponieważ aby go zdobyć należy: uzyskać średnią ocen powyżej 5,2, otrzymać wzorową ocenę z zachowania oraz co najmniej 90 % ze sprawdzianu ósmoklasisty. A tych wyników jeszcze nie ma. W tym roku absolwenci poznają go 31 lipca, a dopiero 12 sierpnia ostatecznie dowiedzą się do jakiej szkoły będą uczęszczać.

Wiemy natomiast kto z ósmoklasistów uzyskał tytuł PRYMUSA ROKU, czyli najwyższą średnią ocen na świadectwie. Po raz kolejny przypadł ten tytuł płci pięknej- otrzymała go WANESSA WIECZOREK uczennica klasy 8b, której średnia wyniosła 5,6 oraz wzorowe zachowanie. Gratulujemy! Jak co roku tak i teraz wręczono puchary NAJLEPSZEGO SPORTOWCA. W tym roku przypadł: ALEKSANDRZE FRANOSZ, ROKSANIE SZWEDA ORAZ MATEUSZOWI CZERNIKOWI. Cała trójka uczęszczała do klasy z dodatkową godziną lekcji wf tzw. “klasy sportowej”.
Zdajemy sobie wszyscy sprawę z ogromu pracy, który włożyliście szczególnie na finiszu: stresu na egzaminie, braku w tym roku komersu oraz braku Waszych opiekunów na uroczystości ukończenia szkoły. Wszystkim Wam życzymy powodzenia podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz uczęszczania do tych szkół w trybie stacjonarnym. Abyście poznali nowych kolegów i nauczycieli normalnie a nie tylko online:)

Spełniajcie marzenia, bądźcie szczęśliwi oraz nade wszystko zdrowi. Zobaczcie historyczną  fotorelację z imprezy, w tych maseczkach jak i bez zostaniecie na długo w naszej pamięci.

Wielka Liga Czytelników

Posted on Posted in Osiągnięcia uczniów

Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników.
Piotr Rybarz, Wiktoria Borsuk oraz Julia Gaszka to trzech śmiałków, którzy zdecydowali się stawić czoła wymogom konkursu.
W jego pierwszym, szkolnym etapie, musieli przeczytać 10 książek, napisać test z ich znajomości, uzyskać co najmniej 80% punktów i zdobyć 10 sprawności. Całej trójce udało się to znakomicie.
W etapie powiatowym, w którym wzięli udział, musieli przeczytać kolejną książkę i rozwiązać bardzo szczegółowy test on line ze znajomości treści książki.
Każdy z uczestników uzyskał doskonały wynik i otrzymał tytuł :

Piotr Rybarz – I Wicemistrz Powiatu
Wiktoria Borsuk – II Wicemistrz Powiatu
Julia Gaszka – II Wicemistrz Powiatu
Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości i uzyskanych wyników.

Ważne wiadomości

Uczniowie:

Egzamin ósmoklasisty – informacje dotyczące wejść do szkoły

W czasie egzaminów ósmoklasisty, aby uniknąć tworzenia się tłumów, w szkole funkcjonować będą 4 wejścia, którymi wchodzić będą uczniowie przystępujący do egzaminów. Wejście nr 1 (od strony parkingu przy boisku orlik) dla uczniów piszących na sali na 1  (sala gimnastyczna) – funkcjonować będzie w dniach 16-17 czerwca (część z języka polskiego oraz matematyki). W dniu […]

0 komentarzy

Zwrot podręczników i lektur

Harmonogram zwrotu podręczników – klasy 8 (oddają podręczniki i wypożyczone lektury): klasa 8 A – 19.06.2020 r. (piątek) – od godz. 8:30 do 10:00, sala nr 8 klasa 8 B – 22.06.2020 r. (poniedziałek) – od godz. 11:30 do 13:00, sala nr 9 klasa 8 C – 23.06.2020 r. (wtorek) – od godz. 8:30 do […]

0 komentarzy

Rodzice:

Egzamin ósmoklasisty – informacje dotyczące wejść do szkoły

W czasie egzaminów ósmoklasisty, aby uniknąć tworzenia się tłumów, w szkole funkcjonować będą 4 wejścia, którymi wchodzić będą uczniowie przystępujący do egzaminów. Wejście nr 1 (od strony parkingu przy boisku orlik) dla uczniów piszących na sali na 1  (sala gimnastyczna) – funkcjonować będzie w dniach 16-17 czerwca (część z języka polskiego oraz matematyki). W dniu […]

0 komentarzy

Konsultacje i zajęcia rewalidacyjne – wytyczne dla uczniów

Konsultacje i zajęcia rewalidacyjne odbywają się w godz. od 8:00 do 13:00 Wytyczne dla ucznia Uczeń czeka pod drzwiami szkoły na przyjście nauczyciela w maseczce lub przyłbicy (zachowuje dystans min. 2 m od innych osób). Uczeń obowiązkowo posiada podpisaną przez rodzica zgodę na udział w konsultacjach (do pobrania poniżej). Po wejściu do szkoły bez rękawiczek […]

0 komentarzy

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2020/21

Obecnie na stronie: slaskie.edu.com.pl znajduje się oferta do szkół ponadpodstawowych. Harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie: HARMONOGRAM  

0 komentarzy

Witaj na naszej stronie

Jesteśmy szkołą publiczną w środowisku wiejskim, która umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w obecnej rzeczywistości i w obecnym świecie.

Wszystkie działania zmierzają m.in. do tego, aby uczyć wykorzystywania informacji z różnych źródeł wiedzy, efektywnego posługiwania się technologią informatyczną i dawać szabgbbhnsę każdemu uczniowi, by wykazał się tym, co lubi i potrafi najlepiej.

Dowiedz się więcej

Nadchodzące wydarzenia

DZIEŃ OTWARTY

6 marca 2020

DZIEŃ OTWARTY