ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Posted on Posted in Wydarzenia 2017/18, Wydarzenia 2018/19

NIC NIE ZMIENIA PRZYSZŁOŚCI TAK JAK MARZENIA”

19 czerwca 2019r. W Szkole Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. O godz. 8.00 pożegnaliśmy ostatni rocznik naszego gimnazjum. Łezka w oku zakręciła się nie tylko tegorocznym absolwentom, ale także nauczycielom. Pomyśleć że to 20 lat odkąd zabrzmiał pierwszy dzwonek, a tu proszę… ostatni:(

Jak co roku po części artystycznej wręczono świadectwa, wyróżnienia, nagrody i podziękowania. W tym roku tytuł PRYMUSA ROKU za najwyższą średnią: 5,65 otrzymała Sonia Święty. Tytuł NAJLEPSZEGO SPORTOWCA otrzymał Maciej Dudzik. Statuetki otrzymały także uczennice Emilia Baron oraz Karolina Malczok za wysokie wyniki zdobyte na egzaminie gimnazjalnym. Dyrektor szkoły Pan Mariusz Gawliczek wręczył specjalne podziękowania Pani Katarzynie Korbel za pracę na rzecz szkoły. Podziękowania otrzymały także wszystkie osoby aktywnie pracujące w Radzie Rodziców.

Tegoroczne zakończenie roku było historyczne także z innego powodu. O godz. 10.30 pożegnaliśmy pierwszy rocznik klas ósmych. Tytuł ABSOLWENTA ROKU oraz PRYMUSA ROKU otrzymała Klaudia Śmieja za bardzo wysoką średnią oraz bardzo wysoki wynik na egzaminie ósmoklasisty. Puchar NAJLEPSZEGO SPORTOWCA w klasie ósmej otrzymał Rafał Ogon. Wysoki wynik na egzaminie ósmoklasisty otrzymały:

  • Kaudia Śmieja za 100% wynik na egzaminie z j. polskiego,

  • Dominika Korbel uzyskała 100 % wynik z matematyki (uczennica uzyskała 97% razem z 3 egzaminów),

  • Patrycja Mikołajczuk napisała na 100% egzamin z j. angielskiego.

Nauczyciele podsumowali także pracę w samorządzie uczniowskim oraz szkolnym kole wolontariatu. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżnionych uczniów.

Zarówno pierwszy rocznik absolwentów klas ósmych oraz ostatni gimnazjum spotkają się w szkołach ponadpodstawowych. Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy dostania się do wymarzonych oddziałów. Spełniajcie swoje marzenia, pielęgnujcie pasje i zainteresowania! Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych i słonecznych wakacji!!!