Galeria

Posted on Posted in Bez kategorii

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

Wszystkiego najlepszego życzą Motylki i Słoneczka 

Ferie

U nas w ferie nie ma nudy!

Mija rok- poznajemy zegar

Ćwiczymy motorykę małą w grupie Motylki

GRUDZIEŃ 2020

Wesołych Świąt życzy Dyrekcja i Pracownicy Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach. 

Pierwszy Dzień Zimy

Za oknem deszcz, a w naszej sali zrobiło się biało. Był biały walczyk, bitwa na śnieżki, zabawy z chustą animacyjną. Odpoczynek przy muzyce Vivaldiego – Zima. Dzieci zrobiły śnieżne krajobrazy, oraz bałwankowe rodzinki z rączek. Zabawy i emocji było bardzo dużo. Na koniec zobaczyliśmy bajkę królowa śniegu.

“Święta oczami dziecka” Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz grami edukacyjnymi ufundowanymi przez SP Piece.

“Świąteczna Kartka”– Konkurs zorganizowany przez przedszkole w Czernicy. Brawa dla szczęśliwców

Wigilia i prezenty pod choinką

Świąteczne pierniczki 

Jasełka

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3704762252903056&id=294559380590044

Przygotowania świąteczne

W tym tygodniu wprowadzaliśmy cyfrę osiem. Utrwalaliśmy samogłoski poprzez zmysły. Wiele radości dało nam przeciąganie liny oraz stworzenie wspólnej pracy- grupowa choinka z naszych rączek.

Rozpoznawaliśmy zapachy świąt😉 Malowaliśmy świąteczny plakat oraz odkodowaliśmy choinkę.

Poznajemy emocje. Tworzymy kodeks dobrego zachowania

 

Mikołaj

W naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. A następnie udaliśmy się do sali  gdzie czekaliśmy na  spotkanie z miłym gościem. Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Wysyłamy listy do Świętego Mikołaja…. Odliczamy, oczekujemy pełni nadziei

 

Dzień Górnika

,,Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 XII, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w przedszkolu. Przedszkole odwiedził górnik emerytowany w galowym mundurze. Nasz gość opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu. Dzieci  zapoznały się ze strojem górnika oraz zwyczajach panujących na kopalni.

LISTOPAD 2020

Dzień Poczty

Lodowa kraina

Dinusiowy tydzień 

Dinozaury pojawiły się w naszej sali. Bawiliśmy się w archeologów i odkrywaliśmy co ukryło sie w jajku dinozaura. Czytaliśmy o nich ciekawostki. Robiliśmy dinusie z plasteliny. Piotruś przygotował pokaz z ruchomym dinozaurem. Dzieci były pod wrażeniem. Oglądaliśmy film edukacyjny.

Odkrywamy skamieniałości

 

Dzień Misia

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola przebrane w ulubione stroje. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie stroje były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: “Dwa malutkie misie”, “Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Dzieci miały okazję degustować ulubiony przysmak Kubusia Puchatka – miód.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Misiowy tor przeszkód został nagrodzony misiowymi przysmakami oraz dyplomem.

Zwierzęta Zimowe

Kończymy tydzień zwierzaków zapadających w sen zimowy.. Dzieci wykonały przepiękne jeże z masy solnej, a później utrwalaliśmy cyfrę 6 z plasteliny.

K – jak Król w Koronie.  Poznaliśmy kodeks dworski dawniej i dziś.

Pojedynek rycerski

PAŹDZIERNIK 2020

Zbiórka nakrętek dla chorego Tymka

Zebraliśmy prawie 40kg, worki odebrał tata chorego Tymka.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę.

 

Dzień Nauczyciela 

Owocowy tydzień

Owocowe szaszłyki

Nasze jesienne prace plastyczne 

Makieta miasta– poznanie zasad bezpieczeństwa

Projekt “Wymiana pocztówkowa”

WRZESIEŃ 2020

Projekt “Mały Miś w świecie wielkiej literatury “

Dzień Chłopaka 

Przyszła do nas pani Jesień

23.09.2020 Dzień Przedszkolaka

15.09 Dzień kropki w grupie Słoneczka 

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej sali od samego rana dzieci cieszyły się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci wspólnie bawili się przy muzyce, tańczyli z chusteczką haftowaną w kropki, losowali tajemnicze przedmioty z worka w kropki, wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren szkoły kredowymi kropkami!
To był wspaniały i niezapomniany dzień!

“W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Gimnastyka na sali gimnastycznej. Później rozmawialiśmy o morskich skarbach- bursztynach. Uczyliśmy się nowej piosenki i poznaliśmy ciekawy instrument- Harfa. A na koniec zbudowaliśmy piękny wspólny ogromny zamek z piasku.

Wspominamy wakacje – wybraliśmy się nad morze, zbieraliśmy muszelki na plaży i uporządkowaliśmy je według koloru i kształtu. Zrobiliśmy małe morze z rybką szczęścia mam nadzieję, że trafiły do domu. Pani Sylwia Drabik zamieniła się w prawdziwego wędrowca, podróżnika i opowiedziała o górskich wyprawach. Dzieci były pod wrażeniem.

Zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej- Masowaliśmy stopy, ręce… ćwiczyliśmy koordynacje ruchową. Zajęcia poprzedziliśmy zabawami z rytmiki.

Zajęcia przyrodnicze w grupie Słoneczka

Obserwowaliśmy wrzosy, owady a także wyszliśmy w teren, później układaliśmy rymy. Wszyscy super sobie poradzili. Byliśmy na placu zabaw przed i po obiadku.

Pierwszy dzień w przedszkolu 

Konkurs “Zaczarowana dynia – karoca Kopciuszka” – prace konkursowe